PROFİL

PROFİL

GEÇMİŞ VE ŞİMDİ

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı yapmış olan Kardiyolog Prof Dr. Ömer Göktekin, 1969 yılında, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde doğmuştur. Lise ögrenimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamlamış, daha sonra, girdigi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl, Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Merkezi’ne girmiş ve buradan Kardiyoloji uzmanlığını 1997 yılında almıştır. Japonya, Saitama Medical School’da Kardiyoloji uzmanı olarak 1998-1999 yıllarında bulunmuştur. Londra St George’s Medical School’da 1993 yilinda Prof. Dr. AJ Camm’in yanında elektrofizyoloji alanında çalışmalarda bulunmuştur. Daha sonra 1995 yılında Londra Royal Brompton Hospital’da Prof Dr Richard Sutton’in yanında Pacemaker (kalp pili) ve Elektrofizyoloji alanlarında çalışmalar yapmıştır. 1998-99’da ise Japonya Saitama’da Prof. Dr. Ryozo Omoto’nun kliniğinde intraoperatif Ekokardiyografi ve Elektrofizyoloji ile ilgili deneyim edinmiş, bir yıl süre ile burada klinik fellow olarak çalışmıştır. Şubat 2003 - Temmuz 2006 yılları arasında Londra Royal Brompton Hospital’da Prof. Dr. Michael Gatzoulis ile beraber Erişkin Konjenital Kalp Hastalıkları üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Kardiyolog Prof. Ömer Göktekin Osmangazi Üniversitesi Tip Fakültesi’nde 2003 yilinda Doçent, 2008 yılında Profesör olmuştur. Ocak 2009 yılından itibaren “Stent for Life” Projesi Türkiye Liderliğini sürdürmektedir.

Yogunlaştığı Alanlar

Yogunlaştığı kardiyolojik alanlar arasında;

Kronik Total Oklüzyonlarin (kronik tam tıkalı damarların açılması) tedavisi,
Transkateter aort kapak implantasyonu (ameliyatsız aort kapak değişimi),
Protez kapak paravalvüler regürjitasyonlarin kapatılması (ameliyat olup protez kapak takılan hastalarda bu kapakların bozulması ile ortaya çıkan hastalığın tekrar ameliyat gerekmeden tedavisi),
Rezistan (dirençli) hipertansiyonun ameliyatsız operasyonla tedavisi gibi kompleks (zor) işlemlerin gerçekleştirilmesi yer almaktadır.

Translate »